اخبار ورزشی

نجاتی: عطایی تحت فشار است و بازیکنان در همه کارها دخالت می‌کنند/ نباید یک مربی را مثل مترسک روی نیمکت بنشانیم

نجاتی: عطایی تحت فشار است و بازیکنان در همه کارها دخالت می‌کنند/ نباید یک مربی را مثل مترسک روی نیمکت بنشانیم

– اخبار ورزشی –

محمدحسین نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران در مورد نایب قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ اظهار داشت: من همیشه حقایق را گفته‌ام و قصد حمایت از کسی را ندارم. به اعتقاد من بهروز عطایی یکی از مربیان خوب و کاربلد ایران است، اما اندازه والیبال ما همین قدر است که می‌بینید.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد:‌ بازیکن شایسته‌ای خارج از تیم ملی نیست؛ شاید بتوان جواد معنوی‌نژاد یا مجتبی میرزاجان‌پور را نیز به ترکیب تیم ملی اضافه کرد، ولی اگر آنها هم در تیم ملی بودند، نتیجه‌ای بهتر به دست نمی‌آمد.

بازگشت والیبال به دوران «آرزوی گرفتن یک ست از ژاپن» با وجود بازیکن‌سالاری!

نجاتی در مورد شکست تیم ملی والیبال ایران در بازی فینال پیکارهای آسیایی مقابل ژاپن گفت: تیم‌ ژاپن با گروه کاملی از مربیان،‌ بازیکنان تیم ایران را به دقت آنالیز کرده بود. ژاپنی‌ها دقیقاً می‌دانستند که امین اسماعیل‌نژاد را چطور دفاع کنند و یا هدف اسپک‌های میلاد عبادی‌پور کجاست. تقریباً همه می‌دانستند که ژاپن به احتمال ۸۰ درصد قهرمان آسیا می‌شود و همین اتفاق هم افتاد.

مربی تیم والیبال گیتی‌پسند تصریح کرد: تیم ملی ایران سابقه شکست دادن تیم‌های بزرگ جهان را دارد، ولی نباید این پیروزی‌ها را بیش از این پررنگ کنیم. ترفند مسئولان این بود که تماشاگران بوق بزنند و سر و صدا کنند تا ژاپنی‌ها نتوانند خوب سرویس بزنند، ولی نقطه ضعف ما مقابل ژاپن، حمله و اسپک بود. توپ‌های ایران در زمین ژاپن نمی‌خوابید.

وی در مورد بازی‌های آسیایی هانگژو افزود:‌ تیم ملی ایران با ترکیب اصلی خود راهی چین می‌شود در حالی که ژاپنی‌ها با تیم دوم خود می‌آیند. بنابراین، جدی‌ترین حریف ایران، چین خواهد بود. من اطمینان دارم که ایران، قهرمان بازی‌های آسیایی خواهد شد و همه چیز فراموش می‌شود.

محمدحسین نجاتی در انتقاد از موضع‌گیری‌های رئیس فدراسیون یادآور شد:‌ فدراسیون سعی می‌کند باخت‌های تیم ملی و نایب قهرمانی در ارومیه را با قهرمانی‌های تیم جوانان و نوجوانان در سطح جهانی جبران کند، ولی کدام‌یک از بازیکنانی که با تیم جوانان در بحرین، قهرمان جهان شدند در تیم ملی، نقشی کلیدی و یا حضور مؤثر داشتند؟ سعید معروف و سیدمحمد موسوی به‌عنوان ستاره‌های تیم ملی، هرگز قهرمان نوجوانان و جوانان نشدند.

ملی‌پوش پیشین والیبال ایران اظهار داشت:‌ اگر عطایی سرمربی تیم ملی نبود هم ملی‌پوشان نتایج بهتری در مسابقات قهرمانی آسیا نمی‌گرفتند. عطایی به شدت تحت فشار است و گاهی دلم برای او می‌سوزد. آلکنو نیز برای این به ایران آمد تا انتقادات مردم و هواداران متوقف شود، وگرنه مشخص بود آلکنویی که سال‌ها با بازیکنان تنومند روسی کار کرده است، نمی‌تواند با بازیکنان به نسبت ظریف ایران، نتایج خوبی بگیرد.

نجاتی تصریح کرد: یکی از نکاتی که لازم است به آن اشاره کنم، دخالت بازیکنان در همه کارهای تیم است. من نمی‌دانم منشأ این قدرت از کجاست، ولی ادامه آن به سود تیم ملی نیست.

وی با اشاره به نیمکت تیم ملی والیبال ایران گفت: به جز علی طلوع‌کیان، عبدالرضا علیزاده که تا پارسال در لیگ بازی می‌کرد و یک بدنساز لهستانی، دستیاران بهروز عطایی در تیم بودند. صورت خوبی ندارد که یک لپ‌تاپ دست یک مربی بدنساز بدهیم و مثل مترسک روی نیمکت بنشانیم! یک کشور ۸۰ میلیون نفری نباید به این وضع بیفتد که لایق‌ها در پشت صحنه باشند و نالایق‌ها در میان گود. بهتر بود مصطفی کارخانه در این شرایط روی نیمکت حضور پیدا می‌کرد و به کمک عطایی می‌آمد.

نجاتی در پایان خاطر نشان کرد: ژاپن، یکی از تیم‌های خوب جهان است و نه تنها ایران،‌ بلکه خیلی از تیم‌های بزرگ را شکست داده است اما ایران در حال حاضر، جزو تیم‌های خوب جهان نیست.

/

 
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا