اخبار ورزشی

نوروزی: ۶۳ نمونه دوپینگ گرفته‌ایم/ ۳۰۰ ورزشکار معاینه تخصصی شدند

نوروزی: ۶۳ نمونه دوپینگ گرفته‌ایم/ ۳۰۰ ورزشکار معاینه تخصصی شدند

– اخبار ورزشی –

دکتر غلامرضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران در خصوص عملکرد درمانی و پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی در معاینات ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارا آسیایی هانگژو، اظهار داشت: در مورد بازی‌های پارا آسیایی همانند بازی‌های آسیایی معاینات انجام شد، مشاوره‌ها مدنظر قرار گرفت و آنالیزها نیز به فدراسیون‌های ورزشی ارائه شد که خوشبختانه مورد خاصی وجود نداشت. معاینات این ورزشکاران قبل از ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی صورت پذیرفت و برخی ورزشکاران بیش از یکبار مورد معاینه قرار گرفتند.

بازی‌های پاراآسیایی هانگژو| شکست اولین نماینده پاراتنیس روی میز/ علی‌قارداشی: قابل پیش‌بینی بود

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: ورزشکاران به صورت لانگ لیست معاینه شدند و معاینات از تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ آغاز شد تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ به طول انجامید. در مجموع تعداد ۳۰۰ نفر مورد معاینات تخصصی قرار گرفتند که از این تعداد ۲۰۰ نفر را مردان و ۱۰۰ نفر را بانوان تشکیل دادند. معاینات از ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارا آسیایی هانگژو شامل آزمایشات تخصصی، ویزیت متخصصین (قلب و عروق، پزشکی ورزشی داخلی، عمومی) بود.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک در مورد انجام اقدامات پاراکلینیکی نیز، خاطرنشان کرد: نوار قلب و MRI، سونوگرافی، سی تی اسکن، مشاوره‌های متعدد پزشکی و فیزیوتراپی حسب درخواست متخصصین برای ورزشکاران مصدوم پارا آسیایی از جمله اقدامات انجام شده در بخش اقدامات پاراکلینیکی بود.

نوروزی با اشاره به اینکه پایش ورزشکاران از لحاظ مشکلات داخلی و مشاوره تخصصی دوپینگ نیز برای ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارا آسیایی انجام شد، عنوان کرد: بیش از سه مورد عمل جراحی اورژانسی با هزینه فدراسیون پزشکی ورزشی در اسرع وقت برای ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی پارا آسیایی انجام شد و خوشبختانه ورزشکاران در زمان مناسب به بازی‌ها اعزام شدند.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه ۶ کمیسیون پزشکی با حضور پزشکان حاذق برگزار شد، عنوان کرد: مشکلات ورزشکاران مورد بررسی قرار گرفت و به جز معاینات ذکر شده، حسب درخواست مکتوب یا تلفنی فدراسیون‌های ورزشی، برای ورزشکاران پارا، نابینایان و کم‌بینایان تعداد ۲۵۰ نفر به دلایل مختلف (سرماخوردگی، گاستر و انتریت، صدمات ورزشی حین تمرین و …) توسط پزشک عمومی ویزیت شدند و نسخه آنلاین دریافت کردند.

نوروزی همچنین در خصوص آمار نهایی نمونه‌گیری دوپینگ از ورزشکاران حاضر در اردو اعزامی به بازی‌های پارا آسیایی هانگژو، اعلام کرد: از رشته‌های پاراتکواندو، پاراقایقرانی کانو، پاراپاورلیفتینگ، پاراجودو، پارادوومیدانی و پارادوچرخه‌سواری تعداد ۶۳ نمونه دوپینگ اخذ شد که تعداد نمونه‌های بانوان ۲۸ مورد و تعداد نمونه‌های آقایان ۳۵ مورد بود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا