اخبار ورزشی

هاشمی: تلاش می‌کنیم پاداش طلای المپیک قابل توجه باشد/ کشتی نیاز به آرامش دارد

هاشمی: تلاش می‌کنیم پاداش طلای المپیک قابل توجه باشد/ کشتی نیاز به آرامش دارد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، کیومرث هاشمی در مراسم تقدیر از کشتی‌گیران مدال‌آور ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع پیشکسوتان و قهرمانان کشتی، از رسانه‌‌ها خواست تا المپیک ۲۰۲۴ بیش از گذشته کنار کشتی باشد. او گفت: امروز ورزش نیاز به همدلی و آرامش دارد که کشتی جزیی از آن است. تمرکز کشتی روی المپیک است و در سایه آرامش و همدلی نتیجه می‌گیرد. من این حق را ندارم حرفی را بزنم که باعث جدایی و کدورت و نگرانی بخشی از جامعه ورزش شود.

دبیر: با حضور کیومرث هاشمی و خسروی‌وفا دغدغه‌ای نداریم

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این تجربه من است، با ناآرامی و اختلاف، مدیریت خوب پیش نمی‌رود اما نه بدین معنا که اگر حرف حقی باید زده شود، مطرح نشود. کشتی ۹ ماه مانده به المپیک آرامش می‌خواهد. المپیک میدان مهمی است و همه می‌جنگند. مهم‌ترین مشکل کشتی هم در جهان و هم ایران این است که به دلیل جذابیت رشته‌های دیگر، کمتر سمت کشتی می‌آیند. این کار مدیران است. قبلا شهرها و سالن ها پُر از تماشاگر می‌شد اما حالا به این شکل نیست. یکی از وظایف ما در وزارت ورزش توسعه کشت یاست و از دل توسعه قهرمانی‌ها افزایش می‌باید.

هاشمی گفت: ضمن تقدیر از مازندران در کشتی آزاد و دو استان در کشتی فرنگی، باید ۱۰ استان کشتی را پوشش دهند. امروز در آموزش و پرورش رونق سابق درخصوص کشتی وجود ندارد که باید اینها را به هیئت‌ها وصل کرد. تمرکز روی چند استان است که باید روی استان‌های بیشتری متمرکز شد. ۱۳۰ سالن ورزشی که در آموزش و پرورش وجود دارد که گاهی اوقات تعدادی نونهال را جمع می‌کنند. حقوق مربیان سازنده از کشتی گیران است، این ایراد است.  شأن مربی ما این نیست که حقوقش از شهریه کشتی گیر باشد.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: اگر غافل باشیم به روز بدی می‌رسیم. قطعا جلسه مشترکی با دبیر و مسئولان آموزش و پرورش می‌گذاریم که توسعه کشتی انجام شود. وقتی می‌گوییم ۶۴ درصد طلای المپیک متعلق به کشتی است نباید در حد حرف باشد. باید در عمل باشد و این کوتاهی ها را باید برطرف کنیم. برای همین کشتی به همدلی نیاز دارد. اگر کسی حرفی می‌زند که همدلانه نیست، این را منعکس نکنیم خصوصا حالا که در استانه المپیک هستیم.

هاشمی اظهار داشت: در هانگژو با وجود بُعد مسافت به سالن کشتی رفتم. به کشتی گیران گفتم مدال برای ما اهمیت دارد اما چیزهای دیگری مهمتر است. از کادرفنی دغدغه‌شان را پرسیدیم و تا به تهران رسیدیم پیگیری شد. اساسنامه می‌گوید بالاترین مرجع تصمیم گیری فدراسیون است. من فقط نظرم را می‌گویم و مشورت می‌دهم اما فدراسیون تصمیم گیرنده است و به عنوان مقام مسئول، حمایت می‌کنم. کادرفنی نباید دغدغه پشتیبانی داشته باشد.

وی گفت: المپیک امروز با دهه ۶۰ و قبل از انقلاب فرق دارد، همینطور علم دوپینگ. شما باید حواس‌تان جمع باشد. برای مدال طلا پرچم بالا می‌رود و سرود خوانده می شود، نقره و برنز مهم است اما ابراهیم جوادی می‌داند طلا چه ارزشی دارد. وقتی می‌گوییم طلا، همه نگاه‌ها سمت کشتی می‌رود.

هاشمی یادآور شد: دعوت می‌کنیم رئیس اتحادیه جهانی به ایران بیاید و ما هم برویم. از پیشکسوتان عزیز هم می‌خواهم المپین‌هایی که می‌توانند کمک کنند بیایند و سر تمرین حضور داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: بعد از تکمیل کسب سهمیه جلسه مشترک با استانداران و فدراسیون می‌گذاریم. تلاش می‌کنیم رقم پاداش طلای المپیک قابل توجه باشد و رقم درخوری را اختصاص دهیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا