فرهنگ و هنر

هنرمندان بخش بین الملل در جشنواره موسیقی فجر / افتخار راجستان به ایران می‌آید

هنرمندان بخش بین الملل در جشنواره موسیقی فجر / افتخار راجستان به ایران می‌آید

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، موسیقی‌دانان دوران حاکمان بزرگ در هندوستان را به مهاراجه می‌شناختند. راهیش بهاراتی, موسیقیدان بومی هند و از مهاراجه‌های این کشور است.  بهاراتی را به عنوان معرف موسیقی دیروز و امروز هندوستان می‌شناسند. او تا به امروز نگهبان موسیقی اصیل راجستان بوده است.

راهیش از کودکی تحت تاثیر موسیقی و رقص سنتی هندوستان قرار گرفت و از همان زمان حرفه موسیقی را پیشه گرفت. تولیدات او احترامی به فرهنگ و سنت غنی راجستان است که شامل موسیقی الهام بخشی است که نسل به نسل از نیاکان هندوستان به او رسیده است.

بهاراتی خالق و مدیر هنری پروژه‌هایی بوده که توسط ارکستر بزرگ بالیوود ماسالا

Bollywood Masala Orchestra – Spirit of India , Jaipur Maharaja  Brass Band, و جیپسی‌های  راجستان Chalaang – drummers of India اجرا شده‌اند. او در طی ۱۸ سال گذشته در بیش از ۱۱۰ کشور و حدودِ ۲ هزار و ۵۰۰ اجرا حضور داشته است.

موسیقی فجر رویای جنوب شهر را واقعی کرد / خوانندگان مشهور به میدان بهمن می‌آیند

او در طی فعالیت هنری خود با هنرمندان برجسته‌ای همچون Mathieu Chédid هنرمند پاپ راک فرانسوی معروف همکاری داشته که کنسرت مشترک آنها در سال ۲۰۱۷ در سالن Elysée Montmartre شهر پاریس به روی صحنه بردند.

این هنرمند برجسته در سال ۲۰۱۹ به خاطر فعالیت موثرش در پروژه ساخت پل‌های دوستی بین هندوستان و بیش از ۱۱۰ کشور از طرف یونسکو به عنوان سفیر فرهنگی راجستان انتخاب شد. او همچنین در سال ۲۰۱۷ توسط نخست وزیر راجستان عنوان افتخار راجستان را کسب کرد.

بهاراتی در سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر در ایران و در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا