اخبار ورزشی

والی‌زاده: به خاطر المپیک، امسال هم در لیگ کشتی نمی‌گیرم

والی‌زاده: به خاطر المپیک، امسال هم در لیگ کشتی نمی‌گیرم

– اخبار ورزشی –

میلاد والی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، درباره اینکه قصد شرکت در مسابقات لیگ برتر را ندارد؟ گفت: نه، قرارداد نمی‌بندم، می‌خواهم در مسابقات کشوری کشتی بگیرم و خودم را برای این رقابت‌ها آماده می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیشنهادی برای عقد قرارداد داشته؟ تصریح کرد: پیشنهاد داشتم ولی چندان خوب نبود. با مربیان مشورت کردم که کشتی نگیرم و این آخرین ماه‌هایی است که تا المپیک فرصت داریم، نمی‌خواهم ریسک کنم. تا حالا در لیگ قرارداد نبسته‌ام، سال گذشته پیشنهاد بود اما گفتم نمی‌گیرم تا برای انتخابی تیم ملی تمرین کنم، اول شده و به مسابقات جهانی بروم که همین اتفاق هم افتاد. حالا هم می‌گویم این همه سختی کشیدم، این یک سال هم قرارداد نبندم تا همه تمرکزم به کسب دوبنده تیم ملی و المپیک باشد.

کشتی‌گیران در چه شرایطی اجازه فسخ و عقد قرارداد جدید در لیگ برتر دارند؟

والی‌زاده در مورد اینکه آیا از نظر مالی در مضیقه نیست؟ گفت: پدرم خرجم را می‌دهد، با پول کارگری. من هم همه تلاشم را می‌کنم که جبران کنم. اول دوبنده تیم ملی را بگیرم، بعد سهمیه المپیک و بعد هم مدال. ۵-۶ سال است فقط به همین فکر می‌کنم، هدفم قهرمانی المپیک است. قبل از مسابقات جهانی هم دائم به خودم این را می‌گفتم هر چیزی که بشود، من باید قهرمان المپیک شوم.

وی که در فریدونکنار شاگرد بهزاد نعمتیان است، با اشاره به اینکه روی چه نکاتی باید بیشتر تمرکز کند که با شرایط بهتری در مسابقات پیش رو حاضر شود؟ تأکید کرد: در صربستان، هم وزنم و هم قدرت بدنی‌ام کم بود. چیزهای دیگری هم بود، از جمله اینکه خیلی با عجله کشتی می‌گرفتم، همه اینها را برطرف می‌کنم.

این کشتی‌گیر در مورد اینکه چندماهی زیر نظر عباس حاج‌کناری قهرمان پیشین کشتی جهان که اهل فریدونکنار است، تمرین کرده، یادآور شد: خیلی چیزها از حاج‌کناری یاد گرفتم، او به هند و بعد هم تاجیکستان رفت و دیگر فرصت این نبود که زیر نظرش تمرین کنم. امیدوارم من هم بتوانم کشتی فریدونکنار را صاحب مدال کنم.

نفر دوم جام تختی امسال با اشاره به اینکه همزمان با المپیک ۲۰ سالش خواهد شد، عنوان کرد: چند روز پیش از آغاز مسابقات کشتی المپیک من ۲۰ ساله خواهم شد، دلم روشن است که امسال سال بهتری برایم خواهد بود. از قهرمان کشوری هم استارت خواهم زد و این دفعه بهتر از قبل کشتی خواهم گرفت. حریفان اصلی که برای کسب سهمیه در مسابقات گزینشی آسیایی داریم، به نظرم کشتی‌گیران هند و چین هستند، حالا از هند چه راوی کومار بیاید و چه امان، هر دو خوب هستند.

والی‌زاده در مورد رقابتش با ابراهیم خواری که در وزن اول به بازی‌های آسیایی رفت، نیز گفت: در مسابقات استانی رده‌های سنی پایین‌تر همیشه خواری من را می‌برد، ۴-۵ بار به او باخته بودم اما در جام تختی او را بردم. کاری به حریفانم ندارم، تمرین خودم را انجام می‌دهم و برای رسیدن به آن چیزی که می‌خواهم تلاش خواهم کرد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا