سلامت

پوشش بیمه سلامت برای ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در کشور

به گزارش برگزیده های ایران از پایگاه خبری بیمه سلامت ایران، اولین جلسه کارگروه فنی نظارت و ارزیابی طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار در سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این طرح چند پروژه تعریف شده است که یکی از آنها فراهم کردن بیمه سلامت ساکنین برای محلات کم برخوردار است.

پوشش بیمه سلامت برای ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در کشور

در اجرای این برنامه کارگروهی به عنوان کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی شامل ۷ عضو تشکیل شده است که نمایندگانی از سازمان بیمه سلامت ایران، وزارت بهداشت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر حضور دارند.

دکتر مسعود مشایخی، مدیر کل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران و رئیس کارگروه فنی، نظارت و ارزیابی کارگروه طرح تحول و توسعه اجتماع محور محلات کم برخوردار گفت: بسیاری از ساکنین محلات کم برخوردار ممکن است از اینکه می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گیرند اطلاع نداشته باشند بر همین اساس در این کارگروه تصمیم گرفته شد تا از طریق فراخوان این افراد شناسایی و بیمه شوند تا در نهایت از طریق نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده سلامت محور و براساس اولویت پیشگیری بر درمان است، افزود: سلامت ۲ هزارو ۲۰ محله کم برخوردار به صورت مستمر رصد خواهد شد.

به گفته دکتر مشایخی، منابع پوشش بیمه ای این افراد از صندوق بیمه سلامت همگانی تامین خواهد شد و در صورت تامین منابع بیمه تکمیلی نیز از طریق شرکت آتیه سازان با بسته خدمتی تعریف شده در نظر گرفته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا