اخبار روز

پیامک اخطار وزارت راه به ۳۰۰ هزار مالک مسکن

پیامک اخطار وزارت راه به ۳۰۰ هزار مالک مسکن

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برگزیده های ایران، ابوالفضل نوروزی با اشاره به عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی برای مقابله با احتکار واحدهای مسکونی، اظهار کرد: بر اساس قانون، وزارت راه موظف است  خانه‌های خالی را شناسایی کرده و خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز در یک سال خالی از سکنه باشند یا کاربری آنها شناسایی نشده باشند را برای پرداخت مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی کند.

وی یادآور شد: یکشنبه گذشته برای تعیین تکلیف املاک مسکونی و خوداظهاری اشخاص، به ۳۰۰ هزار مالک پیامک اخطار داده شد تا با ورود به سامانه املاک و اسکان، اطلاعات خود را تکمیل، تصحیح و تأیید کنند.

وی با اشاره به این‌که تاکنون در استان تهران طی دو مرحله ۶۰ هزار واحد خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است، گفت: از این تعداد ۳۵ هزار واحد متعلق به شهر تهران است که عرضه این واحدهای مسکونی نقش موثری در بازار مسکن خواهد داشت.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه  و شهرسازی بیان کرد: با تعامل و همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی، فرآیند صدور برگ مالیاتی و مالیات ستانی از خانه های خالی آغاز شده است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا