اخبار ورزشی

چفرین به دنبال حفظ روسیه در یوفا

چفرین به دنبال حفظ روسیه در یوفا

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، ماکسیم میتروفانوف، دبیر کل اتحادیه فوتبال روسیه گفت که الکساندر چفرین نگرش خوبی نسبت به روسیه دارد و به دنبال حفظ کشورمان در یوفا است.

واکنش رئیس یوفا به دیدار روسیه و صربستان

میتروفانوف به اسپورت اکسپرس روسیه گفت: من شخصاٌ با چفرین صحبت کردم، نگرش او این است: من نمی خواهم روسیه را رها کنم. این آخرین کاری است که انجام خواهم داد.به طور کلی، او یک موقعیت حفاظتی دارد. چفرین نگرش مثبت و گرمی نسبت به روسیه دارد.

دبیرکل اتحادیه فدراسیون فوتبال روسیه افزود: فیفا در مورد مسئله بازگشت روسیه به عرصه مسابقات بین‌المللی بی‌طرف است. موضع اصلی آنها این است که همه باید بازی کنند، به ویژه روسیه که یک کشور فوتبالی بزرگ است و اخیراً میزبان جام جهانی بود. با این حال فیفا نمی‌خواهد سازمانی باشد که تصمیم می‌گیرد. فیفا می‌خواهد که روسیه با یوفا به توافق برسد. در این صورت فشار روی آنها کاهش می‌یابد اما به محض اینکه آنها فعال شوند، فشار افزایش می‌یابد. ما به یاد داریم که جام جهانی بعدی کجا برگزار می‌شود، بنابراین، فیفا موضع محتاطانه‌ای اتخاذ می‌کند.

فیفا و یوفا بیانیه مشترکی را در فوریه ۲۰۲۲ منتشر کردند که بر اساس آن تیم‌های ملی و باشگاه‌های روسیه از حضور در مسابقات بین‌المللی به دلیل حوادث اوکراین محروم شدند. در دسامبر ۲۰۲۲، کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال روسیه با توجه به تعلیق از مسابقات بین‌المللی، موضوع انتقال از یوفا به کنفدراسیون فوتبال آسیا  (AFC) را مورد بحث قرار داد. سپس روسیه به همراه یوفا کارگروهی را ایجاد کردند که هدف آن تهیه نقشه راه برای بازگشت تیم‌های روسی به مسابقات بین‌المللی است.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا