بین الملل

ژنرال‌های صهیونیست: باید آمریکا از حملات ما به بیماستان‌های غزه حمایت کند

ژنرال‌های صهیونیست: باید آمریکا از حملات ما به بیماستان‌های غزه حمایت کند

به نقل از القدس العربی، آیلاند گفت: نباید نسبت به نوار غزه رحمت به خرج داد و ما باید آنچه را که منجر به فاجعه انسانی می‌شود،‌ انجام دهیم چراکه خاورمیانه فقط به قدرتمندان احترام می‌گذارد.

ژنرال گیورا آیلاند، مشاور پیشین امنیت و از ژنرال‌های ذخیره در پاسخ به سوالی درخصوص افزایش اعتراضات در جهان نسبت به جنگ جاری گفت: طرف آمریکایی حقیقت رخدادها در غزه را درک نمی‌کند. همچنین این مساله را که فرقی بین حماس و بین عموم مردم غزه وجود ندارد، درک نمی‌کند چراکه اکثر مردم غزه حماس را تایید می‌کنند و داخل خانه‌هایشان تونل است و مدیران بیمارستان‌ها و مدارس با حماس همکاری می‌کنند.

وی گفت که افسران آمریکایی درک می‌کنند که به خاطر کرامت و منفعت واشنگتن در جهان، اسرائیل باید به جنگ ادامه دهد و کاری را انجام دهد که جهانیان از آن بترسند به همین دلیل باید بیمارستان الشفاء را مورد حمله قرار داد و واشنگتن باید از آن حمایت کند؛ حتی اگر تصویر هزاران کشته در جهان پخش شود.

آیلاند گفت: عملیات از سوی حماس ادامه دارد و ما تا به امروز پرچم سفیدی را ندیده‌ایم و مشاهده نکردیم که صدها مرد در حال تسلیم شدن باشند و آنها را ندیدیم که در حال توقف حملات باشند.

این ژنرال اسرائیلی خواهان بی توجهی به اظهارات و خواسته‌های روسای جمهور و پادشاهان عرب و إعمال فشار آنها بر واشنگتن شد، «چراکه آنها از ۲۰ سال قبل این کار را می‌کنند و کسی به حرف آنها گوش نمی‌کند».

از سوی دیگر، نوعم تیبون، از ژنرال‌های ذخیره گفت که نبرد به صورت خوب در جریان است اما باید حماس را منحل کرد و از طریق نیروهای زرهی و پیاده نظام و نیروهای ویژه به بیمارستان الشفاء رسید و ما نباید هراسی داشته باشیم چراکه زیر بیمارستان مقر فرماندهان حماس است.

تیبون گفت، آنچه که یک ماه قبل رخ داد، یک شکست بزرگ و اهانتی به اسرائیل بود، چراکه اسرائیلی‌ها را مورد بی توجهی و إهمال قرار داد و در حال حاضر باید حماس را با شجاعت از بین برد. بگذارید محاسبه دشوار درمورد اینکه چگونه این شکست بزرگ رخ داد، آن را به بعد از جنگ موکول کنیم.

۳۱۰۳۱۰

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا