اخبار ورزشی

کارشناس حقوقی: پرسپولیس در ماجرای عمری دست بالا را دارد/ موضوع اغوا مطرح نیست

کارشناس حقوقی: پرسپولیس در ماجرای عمری دست بالا را دارد/ موضوع اغوا مطرح نیست

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، ملوان تنها تیم نظامی لیگ برتر  است که می‌تواند بازیکن سرباز جذب کند. در همین رابطه نام ۵ بازیکن سرباز از جمله محمد عمری برای انتقال به تیم شمالی مطرح شد. بازیکن سرخپوشان به خدمت اعزام و تصاویر او از پادگان انزلی منتشر شد.

ملوان در انتظار پاسخ استعلام عمری/ اعلام برنامه سومین بازی تدارکاتی سپیدپوشان

این در حالی است که اختلافاتی میان باشگاه پرسپولیس و این بازیکن جوان وجود دارد. عمری با وجود مجوز سازمان نظام وظیفه ترجیح داد زودتر از موعد دفترچه خدمت خود را پست کند اما روز اول بهمن  ۱۴۰۲ معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص محمد عمری، انعقاد قرارداد و جذب این بازیکن را « تخلف و اغوا» دانست.

قائم مقام باشگاه ملوان پیش از این گفته بود که برای جذب عمری از سازمان لیگ استعلام خواهند گرفت. پیگیری‌های برگزیده های ایران نشان می‌دهد تا دیروز (چهارشنبه) پاسخ این استعلام از سازمان لیگ نیامده بود.

رسول باختر کارشناس حقوقی ورزش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران،  درباره بیانیه باشگاه پرسپولیس راجع‌به عواقب عقد قرارداد دیگر باشگاه‌ها با محمد عمری، اظهار داشت: در این موضوع باید دو شخص یعنی محمد عمری و باشگاه ملوان را در نظر بگیریم. باشگاه ملوان با توجه به نامه‌ای که بازیکن از سازمان نظام وظیفه آورده و معرفی شده طبیعتاً قصوری نداشته است. بازیکنی که سرباز است نمی‌تواند قرارداد همکاری با جایی دیگر امضا کند و صرفاً می‌تواند به باشگاه نظامی برود. بنابراین مصداق اغوا نخواهد داشت مگر اینکه باشگاه پرسپولیس بتواند ثابت کند پیش از اقدام عمری برای حضور در خدمت سربازی،  باشگاه ملوان اقداماتی را  انجام داده باشد که مصداق اغوا باشد.

وی درباره اقدامات محمد عمری مطابق با مقررات، یادآور شد: در مقررات ما فقط درباره و در صورت اعزام صحبت می‌کند. در مورد قبل از اعزام که بازیکن قرارداد داشته و می‌توانسته از معافیت استفاده کند و نکرده، در مقررات صحبتی به میان نیامده اما هر دو طرف (باشگاه پرسپولیس و عمری) درباره این موضوع می‌توانند استدلال‌های خوبی داشته باشند. در واقع باشگاه پرسپولیس می‌تواند در این قضیه نسبت به عمری با استدلال خوبی که ارائه خواهد داد، دست بالاتر را داشته باشد. در این میان باشگاه پرسپولیس هم باید اقداماتی را انجام داده باشد. باید دید این اقدامات انجام شده یا خیر و چون نمی‌دانیم  صحبتی درباره آن انجام نمی‌دهیم. اگر باشگاه پرسپولیس اقدامات درستی در این باره  انجام دهند، طبیعتاً می‌تواند از دست بالاتر خودش استفاده کند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا