اخبار ورزشی

کشتی‌گیر ۲۳ ساله‌ ایرانی که در پاریس سومین المپیک زندگی‌اش را تجربه می‌کند

کشتی‌گیر ۲۳ ساله‌ ایرانی که در پاریس سومین المپیک زندگی‌اش را تجربه می‌کند

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران، امیرحسین زارع که در المپیک توکیو نیز نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران بود و موفق شد مدال برنز را از آن خود کند، در پاریس نه برای دومین بار که برای سومین بار، بازی‌های المپیک را تجربه خواهد کرد.

سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان، سال ۲۰۱۸ به میزبانی بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد و امیرحسین زارع که مدال‌ طلای نوجوانان جهان را بر گردن داشت، یکی از چهار کشتی‌گیری بود که به این بازی‌ها اعزام شد و توانست مدال نقره المپیک جوانان را از آن خود کند.

این کشتی‌گیر به دلیل پتانسیلی که داشت، در سال ۲۰۱۹ نیز کاندیدای حضور در مسابقات بزرگسالان جهان شد، زمانی که پرویز هادی به دلیل آسیب‌دیدگی از حضور در رقابت‌های جهانی نورسلطان کناره‌گیری کرد، اما در نهایت این یدالله محبی بود که به قزاقستان اعزام شد و توانست سهمیه المپیک را بگیرد.

زارع برای اولین بار در رده سنی بزرگسالان، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو که با یک سال تأخیر در سال ۲۰۲۱ به انجام رسید، ملی‌پوش سنگین وزن ایران شد و در ژاپن به مدال برنز المپیک بسنده کرد.

بعد از برنز المپیک، او در سه مسابقه جهانی بعد از آن صاحب دو نشان طلا و یک برنز در اسلو و بلگراد شد و در تورنمنت زاگرب با شکست امیررضا معصومی حریف مستقیمش، ملی‌پوش شدن خود را در بازی‌های المپیک پاریس قطعی کرد.

بنابراین کشتی‌گیر ۲۳ ساله آملی مرداد ماه سال آینده سومین المپیک زندگی‌اش را در فرانسه تجربه خواهد کرد و باتوجه به اینکه قهرمان سنگین وزن آخرین مسابقه برگزارشده جهانیِ پیش از المپیک بوده، این فرصت را دارد که دو نشان نقره و برنز قبلی‌اش از حضور در المپیک‌های بوینس آیرس (جوانان) و توکیو را به طلا تبدیل کند.

او در این سال‌ها با همه مدعیان اصلی سنگین وزن کشتی آزاد جهان برد و باخت داشته و تنها کشتی‌گیری که هنوز با او مبارزه نکرده، گیبل استیوسون آمریکایی است که بعد از کسب طلای المپیک توکیو به کشتی نمایشی رفت و با وجودی که در این سال‌ها چند بار اعلام کرده به فکر حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، اما باتوجه به روال فعلی بعید به نظر می‌رسد او به کشتی برگردد و احتمالاً میسون پاریس نماینده سنگین وزن آمریکا در المپیک پیش رو خواهد بود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا