کردستان

۲۶ هزار متر کاموا برای خلق یک تابلو

۲۶ هزار متر کاموا برای خلق یک تابلو

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، یلدا دوستی درباره اثر جدید خود و در گفتگو با خبرنگار برگزیده های ایران گفت: برای این اثر جدید باید دستگاهی میساختم از جنس آهن که قدرت و مقاوت زیادی داشته باشد و بتوان با استفاده از آن به کار سرعت داد.

وی افزود: ساخت دستگاه و طراحی آن خیلی زمان بر بود در هر صورت با هر سختی دستگاه ساخته شد، اما در ابتدا چارچوب بوم شکست و کاموا ها پر از خرده چوب شد، قسمت هایی پاره شد و عملا کار با شکست مواجه شد.

دوستی با بیان اینکه به دلیل ابداعی بودن کار هیجان و انگیزه زیادی برای به اتمام رساندن کار داشتم، افزود: ‎چند ماه اول کار به کندی پیش رفت اما وقتی کاملا قلق کار دستم آمد، توانستم سرعت کار را بیشتر کنم، البته رج رج کنار هم چیدن کامواها و انتخاب رنگ و ترکیب رنگ خیلی پیچیده و سخت بود چون اینجا قلم مو و رنگ در کار نبود. باید هر رجی که استفاده میشد به رنگش، ترکیبش و هارمونیش دقت میکردم.

عضو کمیسیون هنری مجمع ملی جوانان ایران گفت: بیش از ۱۰۰ رنگ مختلف کاموا در این کار استفاده شده است و رنگهایی که مشاهده می شود رنگ اصلی خود کامواها هستند. تنالیته ها و هامونی رنگ ها فقط با کنار هم چیدن رج های کاموا انجام شده و در نهایت هم کار بعد از ۹ ماه تکمیل شد. ابعاد این کار ۴۵۰ سانتی متر در ۱۵۰ سانتی متر و در آن بیش از ۹ هزار رج در ۲۶ هزار متر کاموا استفاده شده است.

۴۸

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا