اخبار روز

۲ خبر دیگر برگزیده های ایران درباره حضور چندهزار آمریکایی در امور نظامی و هسته‌ای اسرائیل هم تأیید شد

۲ خبر دیگر برگزیده های ایران درباره حضور چندهزار آمریکایی در امور نظامی و هسته‌ای اسرائیل هم تأیید شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برگزیده های ایران، رأی الیوم، رسانه معروف عرب‌زبان به نقل از برخی منابع خود اعلام کرد که آمریکایی‌ها از طریق یک واسطه لبنانی مورد حمایت همه طرف‌ها به اطلاع مقاومت رسانده است که نظامیان آمریکایی در سرزمین‌های اشغالی مشارکتی در جنگ کنار ارتش رژیم صهیونیستی نخواهند داشت و مأموریت محوله به آن‌ها ویژه است.

این رسانه همچنین نوشت که منابع وابسته به پنتاگون گفته‌اند که ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی در اسرائیل حضور دارند، با این حال این رسانه گفته است که منابع پنتاگون ادعا کرده‌اند که بیشتر این نیروها مستشاران نظامی هستند.

همچنین این رسانه نوشته است که هدف از اعزام این نیروها حمایت از دو مرکز هسته‌ای در اراضی اشغالی، یعنی دیمونا و منطقه صحرایی «تبنه» است.

پیشتر برگزیده های ایران در دو خبر اولاً اعلام کرده بود که ۵۰۰۰ نظامی آمریکایی در عملیات‌های اسرائیلی‌ها علیه مردم غزه مشارکت دارند که بخشی از آن به مشارکت مستقیم و بخش اعظم آن نیز به پشتیبانی، هدایت و… برمی‌گردد و ثانیاً کنترل کلان مراکز هسته‌ای صهیونیست‌ها نیز به آمریکایی‌ها واگذار شده است.

آنچه رأی الیوم درباره اقرار منابع آمریکایی آورده، در وهله اول تأیید هر دوی این اخبار است؛ اخباری که پیشتر برخی رسانه‌های اسرائیلی آن را عملیات روانی سایت عبری برگزیده های ایران علیه خودشان توصیف می‌کردند!

منابع آمریکایی پیشتر سعی در تکذیب این اخبار داشتند وحالا دست‌کم بخشی از آن را تأیید می‌کنند؛ اما در همین تأیید نیز قسمتی از ماجرا را همچنان مخفی نگه‌داشته‌اند، یکی از موارد پنهان‌شده حضور مستقیم نظامیان آمریکایی در جنایت علیه مردم غزه است. منابع آمریکایی رأی الیوم در حالی این موضوع را تکذیب می‌کنند که پیشتر کریستوفر مائر، دستیار وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری رسماً حضور کماندوهای آمریکایی کنار اسرائیلی‌ها در غزه را تأیید کرده بود!

یکی دیگر از موارد پنهان‌شده، عدد ۵۰۰۰ نیروی آمریکایی است که این منبع رأی الیوم، تا اینجا ۲۰۰۰ نیرو را تأیید کرده است. پنهان کردن نیروی نظامی مستقیم عملیات‌کننده، مانند کماندوها، می‌تواند نسبت مستقیمی با پنهان  کردن ۳۰۰۰ نیروی باقی‌مانده باشد.

منابع رأی الیوم، به‌نحو تلویحی فروپاشی نظام مدیریتی کلان اسرائیلی‌ها را نیز تأیید می‌کنند؛ امری که موجب شده است اسرائیل برای حفاظت از مراکز هسته‌ای خود نیازمند مدیران و نیروهای آمریکایی باشد.

دو خبر پیشین برگزیده های ایران را اینجا بخوانید:

اختصاصی| مشارکت ۵هزار نظامی آمریکایی در عملیات دیشب اسرائیلی‌ها برای ورود به غزه
اختصاصی| مدیریت کلان مراکز هسته‌ای اسرائیل هم در اختیار آمریکایی‌ها قرار گرفته است
ورود فرماندهان آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی به‌منظور شرکت در عملیات‌های نظامی علیه غزه همچنین سبب تشدید شکاف در بدنه فرماندهی و سلسله‌مراتب ارتش رژیم صهیونیستی شده است به‌نحوی که برخی از فرماندهان ارتش اسرائیل اظهار داشته‌اند نتانیاهو به‌دلیل عدم اعتماد به ساختار و مقامات ارشد ارتش اسرائیل، از نیروهای آمریکایی برای مشارکت در این جنگ دعوت کرده است.
اختلافات درون ساختار جامعه اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل به‌ویژه بین دو نهاد مهم یعنی سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) و وزارت امنیت داخلی که ایتامار بن گویر وزیر جنجالی صهیونیست مسئولیت آن را به‌عهده دارد سبب شده است روند تصفیه ژنرال‌های عالی‌رتبه و ظهور اعتصابات در ارتش و سایر سازمان‌های حاضر در جامعه اطلاعاتی اسرائیل تقویت شود.
 
/+
سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا