اخبار ورزشی

۲ هفته مانده تا مسابقات جهانی بلگراد؛ روس‌ها هنوز به UWW ضمانت لازم را نداده‌اند؟

۲ هفته مانده تا مسابقات جهانی بلگراد؛ روس‌ها هنوز به UWW ضمانت لازم را نداده‌اند؟

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران، بعد از اینکه صفحه مطرح کشتی آمریکا که چندی پیش از حضور کشتی‌گیران بلاروسی در فهرست ثبت‌نام شدگان در مسابقات جهانی خبر داد و نوشت نامی از کشتی‌گیران روس در این لیست نیست، حالا یک پیج مطرح کشتی روسیه هم به این موضوع اشاره کرده که همچنان خبری از اسم کشتی‌گیران روس نیست.

هرچند این کشور چندی پیش مسابقات انتخابی خود را برگزار کرد و در ۸ وزن ملی‌پوشانش مشخص شدند. در دو وزن باقی مانده هم عبدالرشید سعدالله‌اف و زائوربک سیداکوف مقابل حریفان خود برنده شده و به عضویت این تیم درآمدند تا ترکیب تیم کشتی آزاد روسیه برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ تکمیل شود، اما بیشتر از آن، به نظر می‎‌رسد دادن ضمانت‌های لازم و مد نظر اتحادیه جهانی منجر به این تعلل در قرار دادن لیست کشتی‌گیران روسی در جمع حاضران در مسابقات جهانی باشد.

دبیر: شأن کشتی زمانی از بین رفت که کشتی‌گیران با پتوی شپش زده خوابیدند

 

پیش از این مانع اصلی در مسیر بازگشت روس‌ها، بندی بود که اتحادیه جهانی با هماهنگی کمیته بین‌المللی المپیک جزو شروط بازگشت گنجانده بود، مسئله مهم جدای از اینکه ملی‌پوشان روسیه باید از جنگ روسیه علیه اوکراین اعلام برائت کرده و نامه‌ای با این متن را امضا می‌کردند، همچنین نباید هیچ کدام از آنها عضو نهادهای نظامی این کشور نباشند تا دخالتی در جنگ نداشته باشند.

با توجه به اینکه در روسیه قهرمانان این کشور برای بحث معیشتی به استخدام نهادهای نظامی درمی‌آیند، این سخت‌ترین بخش ضمانت بود که باید دید مامیاشویلی مرد بانفوذ روس‌ها در اتحادیه جهانی چطور آن را حل و فصل خواهد کرد.

مسابقات جهانی ۲۰۲۳ از بیست و پنجم شهریور در بلگراد آغاز می‌شود و تا دوم مهر ماه ادامه خواهد داشت. این اولین مرحله از گزینشی المپیک خواهد بود.

کشتی‌گیران روس در شرایطی قرار است در مسابقات جهانی شرکت کنند که نتایج آنها انفرادی محاسبه می‌شود و در رنکینگ تیمی جایی ندارند. آنها به همراه کشتی‌گیران روس به اسم AIN (بی‌طرف) در رقابت‌ها کشتی می‌گیرند.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا