سمنان

۵۰ هنرمند صنایع‌دستی؛ متقاضی استفاده از اماکن شهرداری سمنان

به گزارش برگزیده های ایران از سمنان، مریم هاشمی‌معتمدی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان در جلسه بررسی نحوه واگذاری اماکن در اختیار شهرداری سمنان به هنرمندان صنایع‌دستی بیان کرد: شهرستان سمنان دارای هنرمندان صنایع‌دستی متعددی است که در رشته‌های متنوعی فعالیت دارند و این هنرمندان نیاز به حمایت دارند.

وی خواستار همکاری مشترک شهرداری و شورای شهر سمنان در خصوص واگذاری بناهای تاریخی به هنرمندان صنایع‌دستی برای تولید و برگزاری نمایشگاه‌ها بر اساس دستور استاندار سمنان شد و گفت: حمایت از هنرمندان علاوه بر رونق صنایع‌دستی، زمینه‌ساز اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی شهر است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان ادامه داد: بر اساس فراخوان اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان به هنرمندان صنایع‌دستی، بیش از ۵۰ هنرمند فعال در بیش از ۱۰ رشته ازجمله خراطی، سفال و سرامیک، ساخت سازهای سنتی و … برای استفاده از ظرفیت اماکن در اختیار شهرداری سمنان اعلام آمادگی کرده‌اند.

معتمدی با اشاره به اینکه دوسوم این متقاضیان را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بیشتر این افراد متقاضی کارگاه‌های بلندمدت هستند.

وی خواستار بهره‌گیری از صنایع‌دستی سمنان به‌عنوان المان شهری در ایام نوروز شد و گفت: استفاده از فضاهای اطراف پارک سیمرغ، پارک ۱۷ شهریور و پارک سوکان سمنان برای برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در ایام نوروز نقش مؤثری در حمایت از هنرمندان و رشد گردشگری خواهد داشت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های حمایتی شهرداری سمنان از هنرمندان صنایع‌دستی گفت: ۶ کارگاه فعال سفال و سرامیک و دو کارگاه چوب تا پایان امسال و در محل سوئیت‌های پارک سیمرغ سمنان برای بهره‌مندی هنرمندان صنایع‌دستی فعال می‌شود.

سیدمحمد قاسمی افزود: عرصه رایگان در پارک‌ها برای اجرای ورکشاپ و نمایشگاه صنایع‌دستی بر اساس طرح‌های مشارکتی در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا