اخبار روز

۵ نفر از عوامل آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شدند

۵ نفر از عوامل آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شدند

– اخبار استانها –

سعید جاویدبخت در گفت‌وگو با خبرنگار برگزیده های ایران در یاسوج، اظهار داشت: ۵ نفر از عوامل آتش سوزی عمدی مراتع و جنگل‌های این استان شناسایی و دستگیر شدند و هم اکنون تا زمان صدور قرار در بازداشت به سر می‌برند.

وی هدف دلیل آتش‌سوزی عمدی توسط این افراد را اختلافات مرتعی و مرزی و همچنین زمین خواری عنوان کرد و افزود: دو نفر از این افراد به محق اقدام به آتش زدن مرتع توسط نیروهای محلی به جنگل‌بانان اطلاع‌رسانی شد که در کمترین زمان ممکن به محل اعزام شدند به گونه که آتش کمتر از ۳۰۰ متر پیش روی کرده بود.

جاویدبخت با تاکید بر اینکه برای حفاظت و صیانت از اراضی ملی و عرصه‌های منابع طبیعی تعارفی با کسی نداریم، ابراز کرد: واقعیت امر امسال با وجود پوشش گیاهی مطلوب در زمینه مقابله با آتش سوزی‌ها جنگل‌بانان با همکاری ستاد بحران، نیروهای مردمی و تشکل‌های مردم نهاد سنگ تمام گذاشتند به گونه‌ای که خسارت به حداقل رسیده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: توزیع ۱۰۰ دستگاه دمنده و تجهیزات انفرادی، ایجاد ۶۵۰ کیلومتر آتش بر، برگزاری جلسات مستمر با مردم محلی از سوی تشکل‌های مردم نهاد، تعامل و هماهنگی اعضای ستاد بحران استان و شهرستان‌ها در مدیریت مطلوب آتش سوزی مراتع و جنگل‌های امسال در استان موثر بوده است.

جاوید بخت بیان کرد: امسال بیش از ۴۰۰ مورد آتش سوزی در مراتع، جنگل‌ها و اراضی کشاورزی استان به وقوع پیوست که البته بخش زیادی از آتش سوزی‌ها در مزارع بوده که در حوزه جهاد کشاورزی است.

وی تاکید کرد: ناگفته نماند در ابتدای سال با توجه به نزولات جوی در زمستان گذشته و تقویت پوشش گیاهی، برنامه‌ریزی لازم برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در دستور کار گرفت و به نوعی پیشگیری از اطفای حریق را به عنوان مهمترین اولویت در دستور کار قرار دادیم و خدا را شکر به نسبت وضعیت موجود موفق نیز عمل کردیم.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا