اردبیل

۱۹ عملیات امداد هوایی در استان اردبیل انجام شده است

به گزارش خبرگزاری یولن از اردبیل، حسن اصغری عصر امروز در محل برگزاری اولین مانور حوادث ترافیکی پرحادثه جاده اردبیل ـ سرچم اظهار کرد: ۱۹ عملیات نجات با فوریت امداد هوایی در جای جای استان در ۶ ماه اول سال انجام شده است.

وی افزود: در سال گذشته نزدیک به ۴۰ عملیات نجات در مناطق مختلف استان علاوه بر خدمات زمینی، فوریت ۱۱۵ کل استان به صورت امداد هوایی انجام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: ارزیابی مهارت نفرات، سرعت امدادرسانی، تسریع در نجات مصدومان در حوادث جاده‌ای و سرعت‌بخشی به عملیات در کمترین زمان از عمده مباحثی بود که در بین نفرات تمرین  شد و نفرات برای حوادث قهری، غیر طبیعی و حوادث جاده‌ای آماده شدند.

 

اصغری گفت: این مانور با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، بهداشت و درمان شهرستان کوثر، دانشکده علوم پزشکی خلخال، به صورت میدانی و محیطی در محور اردبیل سرچم به لحاظ تردد فراوان برگزار شد که تمامی دستگاه‌های عضو از جمله جمعیت هلال احمر، پلیس و همکاران امداد هوایی و زمینی با سرعت به امداد رسانی پرداختند.

محمد مهر تک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خلخال نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن این مانور در شهرستان خلخال با حضور همکاران فوریت پزشکی اظهار کرد: به لحاظ کوهستانی بودن و فاصله از مرکز استان، همکاران فوریت در کمترین زمان در محل حادثه حاضر و در کنار سایر تیم‌های عملیاتی از استان به انجام وظیفه پرداختند.

گفتنی است؛ دو مصدوم فرضی این مانور از محور اردبیل ـ سرچم توسط بالگرد امداد هوایی ۱۱۵ و همکاری ناجا به خلخال انتقال و سپس با آمبولانس‌ها مصدومین به بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال انتقال یافتند.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا