مازندران

۴۵ درصد از اراضی کشاورزی مازندران تحت پوشش کشت قراردادی رفت

۴۵ درصد از اراضی کشاورزی مازندران تحت پوشش کشت قراردادی رفت

به گزارش برگزیده های ایران از مازندران، عباس علی وفایی نژاد اظهار داشت: گندم کاران مازندران با بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشت آبی استان در طرح کشت قراردادی دولت مشارکت کردند. با توجه به استقبال کشاورزان از طرح کشت قراردادی ، دولت کماکان آمادگی انعقاد قرارداد کشت قراردادی با سایر کشاورزان عزیز متقاضی را دارد.

وی تصریح کرد: دولت در راستای حمایت از کشاورزان و رضایتمندی آنها به گندمکارانی که در قالب کشت قراردادی، محصول خود را به مراکز تحویل گیری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ارائه دهند به ازای هر تن گندم تحویلی مبلغ یک میلیون ریال کمک هزینه حمل از مزرعه تا مراکز تعیین شده پرداخت می کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران افزود: کشاورزان گندم کار (کشت آبی) در صورت مشارکت در کشاورزی قراردادی با دولت با مراجعه به کارگزاران شرکت خدمات حمایتی براساس استعلام قرارداد در سامانه (پایش مواد کودی)، کود در اختیار کشاورزان داده می شود و در زمان برداشت و تحویل گندم به مراکز تعیین شده، از بهای گندم کشاورز کسر و تسویه می شود.

وفائی نژاد به فرآیند و چگونگی انعقاد قرارداد کشت قراردادی اشاره کرد و گفت: کشاورزان عزیز استان با مراجعه به نشانی gtc.ir و از طریق نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی در گوشی تلفن همراه دارای سیستم عامل اندروید با ثبت اطلاعات و مشخصات خود از جمله کدملی و سطح زیرکشت نسبت به امضای قرارداد از طریق پلتفرم همراه اول اقدام کنند.

وی با بیان اختیاری بودن بیمه محصول اظهار داشت: کشاورزان می توانند در صورت تمایل نسبت به بیمه نمودن محصول خود در بستر نرم افزار (پلتفرم) کشاورزی قراردادی اقدام نموده که در اینصورت اجازه می دهد تا بیمه نامه آن توسط صندوق بیمه بصورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه زارع و تبادل قرارداد بیمه صادر گردد.

اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران آماده پاسخگویی به کشاورزان عزیز در مورد چگونگی اجرای کشاورزی قراردادی از طریق شماره تماس ۰۱۱۳۳۱۱۹۷۶۴ می باشد.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا