مازندران

افتتاح طرح های محرومیت زدایی زدایی و عمرانی بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران

افتتاح طرح های محرومیت زدایی زدایی و عمرانی بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران

به گزارش برگزیده های ایران از مازندران،پیش از ظهر امروز آئین افتتاح سراسری برنامه جامع محرومیت زدایی و سازندگی مردم پایه بسیج استان مازندران به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و دهه مقاومت، به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور سرلشگر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد.

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران صبح امروز در این آئین بااشاره به اینکه استان ۳ هزار و ۶۰۰ روستا دارد ،گفت: بسیج سازندگی سپاه کربلا برای محرومیت زدایی روستاها وارد میدان شد.

استاندار مازندران از با بیان اینکه در یکسال گذشته ۲ هزار و ۴۰۱ میلیارد تومان در طرح‌ها هزینه شده است افزود: ۱۶۸ کیلومتر راه روستایی، ۱۶ طرح راه مزارع در ۸۵ کیلومتر، بسیج آبرسانی در قالب ۱۹ مجتمع آبرسانی و ۷۴ مخزن آبرسانی اجرا شد.

حسینی پور در ادامه به اجرای طرح‌های برق رسانی در ۵ منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: با هزینه هزار و ۲۵۱ میلیارد تومان طرح‌های مختلف محرومیت زدایی در حال اجراست.

استاندار مازندران در ادامه به اقدامات سپاه کربلا در حوزه اقتصاد مقامتی هم اشاره کرد و گفت:در مازندران ۵۰۰ روستا شناسایی شد تا اقتصاد مقاومتی در روستاها ایجاد شود.

دکترحسینی پور تکمیل و حمایت از کارگاه‌های کوچک اشتغالزایی و ساخت بارگاه‌های شهدا در روستای محروم مازندران را نیز از دیگر خدمت بسیج سازندگی سپاه کربلا عنوان کرد و گفت: بسیج سازندگی مازندران در حال حاضر ساخت سه سالن ورزشی و سه ورزشگاه را در مناطق محروم با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا دارد.

سردار برسلانی هم در ادامه خاظرنشان کرد: ۸۴۲ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و محرومیت زدایی شامل ۵۴۹ میلیارد تومان در حوزه راهسازی، احداث دیوار حفاظتی، خانه عالم، کارگاه‌های اشتغالزایی و آبرسانی در کنار ۲۹۳ میلیارد تومان مسکن محرومان در حوزه کمیته امداد و بهزیستی هزینه شده است.

جانشین فرماندهی سپاه کربلا با بیان اینکه ۷۵ هزار نفر برای راه اندازی کسب و کارهای خرد آموزش دیده اند افزود:۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیز تسهیلات اشتغالزایی کم بهره به ارزش ۵۰ میلیارد تومان در ۱۵ عرصه دریافت کردند.

۴۶

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا