اقتصادی

تنوع محصولات ایران خودرو نشان از حضور نیروهای متخصص با توان مهندسی بالاست

اخبار شرکتها؛ ایکوپرس– عبدالرزاق داود پس از نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و بازدید از خطوط تولید و پروژه‌های در حال توسعه این شرکت، گفت: تنوع محصولات تولیدی در ایران خودرو، نشان از حضور نیروهای متخصص با توان مهندسی بالا و مدیریت درست است که به این نتیجه مناسب ختم شده است. 

وی با اشاره به گام‌های ایران خودرو در ارتقای استانداردهای محصولات، گفت: دستیابی به استاندارد یورو پنج با اتکا به توان و ظرفیت های داخلی جای تقدیر دارد. 

عبدالرزاق داود از آمادگی پاکستان برای توسعه روابط با ایران خودرو خبر داد و با بیان این‌که در حال سیاست‌گذاری برای تولید خودروی ملی هستیم، گفت: اقدامات لازم برای توسعه صنعت خودروسازی در حال انجام است. 

وی ضمن استقبال از ورود ایران خودرو و سازندگان به بازار پاکستان، برای میزبانی از تیم های مهندسی-فنی برای همکاری با صنعت تولید قطعات پاکستان اعلام آمادگی کرد.

مشاور نخست وزیر پاکستان در امور صنعت، بازرگانی، تولید و سرمایه گذاری، با اشاره به توانمندی‌های موجود ایران خودرو در حوزه طراحی و تولید موتور خودرو، گفت: پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت خودروسازی ایران، حاصل تلاش‌ و کوشش‌های مهندسان این حوزه است. مرکز تحقیقات ایران خودرو پایه اصلی تمامی پیشرفت‌ها  و فناوری‌ها است که بازدید از آن سبب شگفتی بود.

عبدالرزاق داود میزان پیشرفت صنعت خودروی هر کشور را عاملی در شناخت سطح توسعه هر کشور دانست و گفت: تولید خودرو نشان دهنده تمام جنبه‌ها و توانمندی مهندسان یک کشور بوده و خودرویی که به صورت بومی طراحی و تولید می شود نمایانگر قدرت صنعتی آن کشور است.

وی با اشاره به بازدید از نمایشگاه بین‌المللی قطعات و مجموعه‌های خودرو و محصول تارا گفت: این خودرو از کیفیت و طراحی زیبایی برخوردار است.

این مقام پاکستانی، مرکز تحقیقات را پایه اصلی تمامی پیشرفت های ایران خودرو در حوزه طراحی محصول و موتور دانست و با بیان این که در بازدید از این مرکز شگفت زده شدم، تصریح کرد:‌ ایران خودرو باعث افتخار ایران و مردم پاکستان است. 

آمادگی ایران خودرو برای توسعه صنعت خودروسازی پاکستان

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو  نیز در این دیدار گفت: با توجه به داشتن زیرساخت های لازم در حوزه های مختلف طراحی و تولید خودرو، قطعه سازی وتوسعه و تولید انواع موتور، آماده همکاری در حوزه تحقیق و توسعه و انتقال دانش فنی به کشور پاکستان هستیم. 

فرشاد مقیمی، گفت:  در گروه صنعتی ایران خودرو انواع خودرو سواری، تجاری و وانت و کراس اوور طراحی و تولید می‌شود که می‌توانیم پاسخگوی نیاز بازار پاکستان باشیم.

مقیمی افزود: ایران‌خودرو در خصوص تولید خودروهای دوگانه سوز سواری و باری و خودروهای با فرمان راست آماده همکاری و عقد قرارداد با طرف پاکستانی است.

وی با بیان این‌که در پاکستان موتور با حجم کم مورد توجه است، افزود: در مجموعه ایران خودرو طراحی و تولید موتور سه سیلندر با مصرف کم با استفاده از توان مهندسی داخلی در حال انجام است. 

مقیمی به آمادگی ایران خودرو برای راه اندازی خط تولید خودرو و قطعه سازی در کشور پاکستان اشاره کرد و گفت: با توجه به توان ایران خودرو در تولید خودرو و ارتقای صنعت قطعه سازی، آماده همکاری در مرحله نخست در قالب مونتاژ و در مرحله بعد تولید خودرو و قطعه هستیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به معرفی شرکت‌های زیرمجموعه این گروه صنعتی در حوزه‌های مختلف پرداخت و گفت: آماده انتقال تجربیات در قالب همکاری مشترک با کشور دوست و برادر پاکستان هستیم و اگر این همکاری صورت گیرد، شاهد توسعه صنعت در دو کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا