سیاسی

جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس لیستی نمی‌دهد

جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس لیستی نمی‌دهد

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری برگزیده های ایران، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات با انتشار مطلبی در صفحه شخصی‌اش، درباره جزئیات مصوبه اخیر جبهه اصلاحات نوشت: با توجه به شرایط موجود و به استناد راهبرد انتخاباتی و مصوبه مجمع عمومی روز ۱۵ بهمن، جبهه اصلاحات ایران در انتخابات اسفند ماه امکان ارائه لیست در تهران را ندارد.

تهدید نامزدهای انتخابات توسط لیدرهای جبهه اصلاحات!

 

وی همچنین سازوکار ورود اصلاح‌طلبان در سایر حوزه‌های انتخابیه را نیز منطبق با راهبرد انتخاباتی جبهه اصلاحات عنوان کرد. 

به گزارش برگزیده های ایران، راهبرد انتخاباتی مورد اشاره توسط سخنگوی جبهه اصلاحات،  مشابه همان راهبردی است که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات سال ۹۸ اتخاذ کرد که بنای تشکل انتخاباتی اصلاح‌طلب بر سکوت گذاشته شد و به‌جای ارائه لیست مشترک به نام جبهه اصلاحات یا شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، احزاب را روانه کارزار انتخابات کردند.

در آن مقطع، حزب کارگزاران لیستی با نام یاران هاشمی منتشر کرد؛ چند روز بعد از اقدام کارگزاران، فهرستی تحت عنوان ائتلاف اصلاح‌طلبان منتشر شد که حاصل اجماع ۸ حزب اصلاح‌طلب برای تهران بود. حزب اعتماد ملی هم در روزنامه اعتماد لیستی را به‌عنوان یاران اصلاحات منتشر کرد که این لیست که به‌نام لیست ۲۰ نیز از آن نام برده شد، اشتراکات فراوانی با لیست ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب و لیست کارگزاران داشت.

بنظر می‌رسد در انتخابات پیش رو نیز با توجه به انفعال و بی‌عملی جبهه اصلاحات، مجدداً باید شاهد فعالیت جداگانه احزاب اصلاح‌طلب برای ارائه لیست انتخاباتی باشیم .  اقدامی که مانند ۴ سال قبل موجب تشتت بیش از پیش در این جریان سیاسی خواهد شد.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا