اخبار ورزشی

حسن‌نیا: رضا اطری به عشق تیم شهرش کمتر از دیگر ملی‌پوشان قرارداد بست/ شاید باز هم ملی‌پوش بگیریم

حسن‌نیا: رضا اطری به عشق تیم شهرش کمتر از دیگر ملی‌پوشان قرارداد بست/ شاید باز هم ملی‌پوش بگیریم

– اخبار ورزشی –

محمود حسن‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برگزیده های ایران درباره اینکه امسال تیم کشتی آزاد دانشگاه آزاد اسلامی با شرایطی متفاوت و در قامت یک تیم مدعی در لیگ برتر شرکت کرده است، اظهار داشت: در دانشگاه آزاد نسبت به سال‌های قبل هم نگاه مدیریتی و هم نگاه فنی تغییر کرده است. در نگاه مدیریتی، تغییر نگاه به این صورت است که برای رفتن روی سکو هدف داشته باشیم و از نظر فنی هم قهرمانان خوبی از سال‌های گذشته و جوانان خوبِ در حال رشد جذب شده‌اند که برای تیم روی تشک بروند. امیدواریم این روند باعث پیشرفت کشتی کشور و استان شده و در نهایت تیم دانشگاه آزاد بتواند روی سکو برود تا سال‌های آینده هم مسئولان دانشگاه آن انگیزه را داشته باشند که چه ما باشیم و چه نباشیم، آنها باز هم با بودجه و امکانات بهتر وارد میدان شوند و نگاه‌شان نگاه قهرمانی باشد.

وی ادامه داد: در واقع دانشگاه آزاد امسال کارش را در دو بخش دنبال می‌کند. نگاه اول این است که این حضور ادامه‌دار بوده و در جهت کمک به کشتی باشد و بخش دوم اینکه با قهرمانان جوان که شانس مدعی شدن در تیم ملی بزرگسالان را دارند قرارداد ببندیم که آنها را در این مسیر قهرمانی حمایت کنیم.

مربی سازنده رضا اطری درباره اینکه این کشتی‌گیر به عضویت دانشگاه آزاد درآمده است و تنها ملی‌پوشی بود که در هفته اول لیگ برتر روی تشک رفت، خاطرنشان کرد: رضا اطری اولین قهرمان جهان ما بود که در میدان حاضر شد. البته آمادگی زیادی هم نداشت و حسب نیاز تیم وارد میدان شد. این هم طبیعی است، چون تازه از مسابقات جهانی آمده. من از رضا اطری، عزت الله اکبری، امین طاهری و بقیه دوستان تشکر می‌کنم که در هفته اول درخواست ما را لبیک گفتند و کشتی گرفتند. ما مقابل تیم ستارگان که از تیم‌های باقدمت و مدعی لیگ است، نیاز داشتیم از این نفرات استفاده کنیم و خوشبختانه این کشتی را هم بردیم.

این مربی مازندرانی در پاسخ به این سؤال که آیا آنها قادر به جذب دو ملی‌پوش دیگر (تکمیل سهمیه ملی‎پوش) هستند یا خیر، گفت: اگر به قیمت باشند، بله دوست داریم. با توجه به قراردادهای امضا شده در لیگ امسال، رقم قرارداد ملی‌پوشان بالای ۷۰۰، ۸۰۰ میلیون است، ولی رضا اطری به عشق شهرش بابل و اینکه من مربی سازنده‌اش هستم با پایین‌تر از این رقم‎‌ها به کمک تیم شهرش آمد و بخشی از قبول این پیشنهاد از سوی اطری، دلی بود. امیدوارم روزی شرایط کشتی طوری شود که بچه‌ها واقعاً نیاز مالی نداشته باشند و تصمیمات‌شان بر مبنای پول نباشد.

حسن‌نیا در خاتمه گفت: اینکه قراردادهای لیگ برتر رو به افزایش است، اتفاق خوبی است، اما امیدوارم بودجه تیم‌ها هم به همان نسبت بالا برود که این افزایش رقم قراردادها، در نهایت تأثیری سوء در کاهش تعداد تیم‌های لیگ برتری نداشته باشد. یعنی آرزوی همه ماست که مثل لیگ فوتبال که حتی بازیکنان دسته اولی هم چند میلیاردی قرارداد می‎‌بندند، کشتی هم به همین روال پیش برود، اما این منجر به انصراف اسپانسرها به دلیل هزینه‌های بالای تیم‌داری نشود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا