کرمان

سردار سلامی: ارتش‌ عظیم شهید سلیمانی مدافع بلاد مسلمانان است/ حاج قاسم، ابوالفضل انقلاب ما با دستان قطع شده است

به گزارش برگزیده های ایران از کرمان، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در اجلاسیه دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در محل مصلای امام علی (ع) اظهار داشت: حامل سلام و دعای خیر و ارادت قلبی مقام معظم رهبری به مردم شریف کرمان و خانواده شهدا هستم.

وی بیان داشت: دو سال گذشته در چنین روزی در کرمان باران بارید، اما نه از آسمان بلکه از چشمان محزون مردمانی که سر از پا نمی‌شناختند، از خود بیخود شده بودند در اوج دلدادگی و عطش ملاقات، با همه وجود و قلب‌شان برای بدرقه آسمانی یک مرد بزرگ در میدان این شهر حاضر شده بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان داشت: در قالب چشمان مردم کرمان دو پیکر مطهر همانند خورشید درخشان تجلی می‌کرد، پیکر شهید عزیز سپهبد پاسدار حاج‌قاسم سلیمانی که نه در تاریخ ایران و اسلام بلکه در تاریخ بشریت بیشترین سال‌های عمر خود را در میدان جهاد گذراند و سردار پورجعفری که غمخوار دلسوز حاج قاسم بود و برای او برادری و فرزندی می‌کرد.

سردار سلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت از جمله شهروز مظفری‌نیا، وحید زمانیان و هادی طارمی ادامه داد: شهید ابومهدی المهندس در تاریخ جاودان می‌ماند و در آستان و عرش الهی و ملکوتی در کنار حاج قاسم حضور خواهد داشت.

وی ابراز داشت: نخستین بار در پاییز سال ۶۰ در یک پادگان آموزشی در شهر کرمان حاج‌قاسم را دیدم، جوانی بود خوش‌سیما با نگاهی نافذ و در رخسار او اراده، عزم و جدیت می‌درخشید، هیچ‌کس تصور نمی‌کرد آن جوان خوش‌قامت روزی فرمانده میدان نبرد جهانی علیه شیاطین عالم است و مستکبران را از بلاد اسلامی فراری دهد و مسلمانان را از اسارت و اشغال نجات دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: در جهاد ۴۰ ساله، شخصیت حاج‌قاسم تکامل یافت، معرفت او استحکام پیدا کرد و در هر عملیات قلبش مطمئن‌تر و افق‌های دیدش وسیع‌تر و میدان نفوذش بر قلب‌ها گسترش می‌یافت.

وی افزود: او حقیقتا تسخیرکننده دل‌ها و حاکم بر قلب‌ها بود و لشکر ثارالله همه جا جاری بود، همواره در سخت‌ترین نقاط نبرد حاضر بود و حاج قاسم همچنین نقطه امید و اتکا، مظهر اعتماد به نفس، سیمای توکل، اسطوره صبر، تمثال زنده استقامت و در عین حال اهل فضیلت و با اوج خضوع بود.

سلامی یادآور شد: سردار سلیمانی از رودخانه‌ها و از کیلومترها باتلاق می‌گذشت و نیروهایش را عبور می‌داد، طراح، مدبر، متفکر و اندیشمند بود و نمی‌شود همه جهات شخصیت او را توصیف کرد و در همه جهات بلوغ شخصیت او کامل بود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی یک شخصیت معیار بود، اظهار کرد: صبر، توکل را می‌توان با او سنجید و او از میدان جنگ برای آزادی، کرامت، شرف، حیثیت، اعتدال، امنیت، آرامش و آسایش بهره برد و نقشه او برای جهان اسلام وسیع و پردامنه بود و قله‌های رفیعی را در نظر داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه سردار سلیمانی به انسان الهی بود و باور کنید برای او یک زخم کوچک بر جسم یک انسان موضوعی حیاتی بود.

سلامی بیان کرد: انسان در نگاه سردار سلیمانی مخلوق الهی بود و نه قومیت و نه مذهب و نگاهش به انسان را محدود نمی‌کرد و همه را دوست داشت به غیر از دشمنان انسانیت، اسلام و وطن، برای همین است که همه از شیعه، سنی، مسیحی، کرد، عرب، فارس، بلوچ و ایرانی و غیرایرانی او را دوست دارند و از خود می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه خیلی عجیب و شگفت‌انگیز است که یک فرد در میدان جنگ محبوب قلوب عالم شود، تصریح کرد: حاج‌قاسم محصور مناجات‌ها و دعای شب رهبر معظم انقلاب بود و در مکتب رهبری تربیت شده و روح جهاد و استقامت را در مکتب امام و رهبری آموخته است.

سردار سلامی اضافه کرد: حاج قاسم محصول ایمان و عمل صالح بود و از آنچه دوست داشت، انفاق می‌کرد، در امر به‌معروف هرگز خود را فراموش نمی‌کرد و می‌توان به‌زیبایی قاسم را با قرآن توصیف کرد.

وی یادآور شد: حاج قاسم، ستبر، استوار، مستحکم، رفیق و عزیز بود و از سرزنش نمی‌ترسید و جهاد می‌کرد، فضائل اخلاقی او تمامی نداشت و در سلام کردن پیشی می‌گرفت و اگر به او سلام می‌کردی، حتما بهتر جواب می‌داد و همه در چشمان او بزرگ اما دشمنان کوچک بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اینکه می‌بینید این داغ سرد نمی‌شود، زیرا قاسم جاری و تکثیر شده است، آن‌گونه که رهبری فرمودند و او را مصداق عمل صالح و صداقت بیان کردند.

سلامی عنوان کرد: بیرق‌های جهان اسلام برافراشته است و هیچ مشرک، کافر و منافقی امروز نمی‌تواند به بلاد مسلمانان حمله کند، زیرا سردار سلیمانی ارتش‌های بزرگی را تشکیل داده و همه جا از مظلومان دفاع کرده است.

وی با بیان اینکه یمنی‌ها نزدیک به پیروزی هستند، خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی به فلسطین حیات، جان و سلاح داد، در لبنان به کمک مردم و حزب‌الله جوان شتافت و شکست‌های افسانه‌ای به صهیونیست‌ها دارد.

این فرمانده ارشد نظامی اضافه کرد: سردار سلیمانی تاریخ می‌سازد و اعتماد مسلمانان را برای همیشه به خدا بر می‌انگیزاند و در عراق عزیز، آنجا که قلب‌های ما در آنجاست، در کنار برادران ما در عراق ایستاد و از حریم مسلمانان دفاع کرد.

سلامی بیان داشت: هتک حرمت به ناموس در سوریه برای مسلمانان قابل تحمل نبود، حاج قاسم غصه می‌خورد، بغض می‌کرد و در عین حال می‌جنگید و او ابوالفضل انقلاب ما با دستان قطع شده است و جاودان ماند.

وی تصریح کرد: عزت حاج‌قاسم در یک کلام است، اطاعت از ولی، می‌مانیم تا آخر و از خانواده شهیدان و از خانواده صبور و شکیب حاج‌قاسم باید تجلیل کرد، همیشه گفته‌ام، شهدا به آرزوی خود می‌رسند، اما خانواده‌ها آرزوی خود را از دست می‌دهند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود اظهار داشت: از خانواده شهدای تشییع حاج‌قاسم سلیمانی هم صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنیم، برا ی ما والامقام، ارزشمند و عزیز هستند که دلدادگان حاج قاسم و عاشقان شهادتند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۹/ب/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا