اخبار روز

شکاف بزرگ در رژیم صهیونیستی؛ افزایش درخواست‌ها برای استعفای نتانیاهو

شکاف بزرگ در رژیم صهیونیستی؛ افزایش درخواست‌ها برای استعفای نتانیاهو

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه عبری خبرگزاری برگزیده های ایران، پایگاه عبری زبان واللا نیوز در گزارشی در این رابطه خبر داد، در حالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر (رژیم) اسرائیل جنگ (وحشیانه‌ای) را علیه حماس(مردم غزه) به پیش می برد، همزمان با آن جنگ ساختی هم برای حفظ جایگاه و کرسی خود هم به راه انداخته است.

رونمایی از جدیدترین روش فریبکاری نتانیاهو در قبال خانواده های معترض صهیونیست
خشم فرماندهان نظامی ارتش اسرائیل از مداخلات همسر نتانیاهو در تصمیمات جنگی و نظامی

به نوشته این رسانه عبری زبان، امروز اکثر اسرائیلی‌ها انگشت اتهام شکست‌های به وقوع پیوسته در مقابل حماس را به سوی وی نشانه رفته‌اند و تاکید دارند او مقصر اصلی هلاکت هزاران نفر و اسارت صدها نفر دیگر است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، امروز ۸۰ درصد از اسرائیلی‌ها بر این باورند که او مسئول اصلی شکست سهمگین اسرائیل در مقابل حماس است و از همه مهم‌تر آن که این نسبت در میان اعضای لیکود هم صدق می‌کند.

واللا نیوز به نقل از نظرسنجی که روزنامه معاریو صبح روز جمعه منتشر کرد، اکثریت جامعه اسرائیل بر این باور است که نتانیاهو مسئول اصلی وقایع غزه است و معتقدند که نتانیاهو باید مسئول تبعات این اقدام هم باشد، در حالی که فقط ۸ درصد از جامعه صهیونیستی اعلام کردند که تصور نمی‌کنند او باید در این رابطه مجازات شود.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۶۹ درصد از کسانی که در آخرین انتخابات به لیکود رای داده بودند نیز چنین نظری داشته و مسئولیت این شکست بزرگ را متوجه نتانیاهو می‌دانند.

همچنین تنها ۲۸ درصد از اسرائیلی‌ها اعلام کردند که نتانیاهو را به عنوان نخست وزیر ترجیح می‌دهند در حالی که ۴۹ درصد بنی گانتس را در نظر دارند و ۲۴ درصد هم گفتند تصمیمی در این رابطه نگرفته‌اند.

به نوشته واللا نیوز این نظرسنجی تنها در دومین هفته از آغاز جنگ است که در دو هفته بنی گانتس با فاصله از نتانیاهو پیشی گرفته است.

واللا نیوز در خبر دیگری هم به درگیری شهرک نشینان صهیونیست با بنیامن نتانیاهو در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد و نوشت: در جریان دیدار بنیامین نتانیاهو از مناطق جنوب که به همراه کابینه جنگی انجام شده بود، شهرک نشنیان با وی درگیری لفظی پیدا کرده و خواستار استعفای فوری وی شدند.

/*

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا