آذربایجان شرقی

فضای مجازی خط مقدم تقابل با توطئه‌های دشمنان است/ خون شهید سلیمانی شورآفرینانه در دنیا شعورآفرین شد

به گزارش برگزیده های ایران از تبریز،  حجت‌الاسلام و المسلیمن سید محمدعلی آل‌هاشم  با تاکید بر ترویج مکتب شهید سلیمانی با کنشگری در فضای مجازی اظهار داشت: ترویج مکتب شهید سلیمانی، گامی بلند در راستای صیانت از شعائر، آرمان‌ها و اهداف انقلاب و اسلام است.

امام جمعه تبریز افزود: برای ترویج مکتب شهید سلیمانی باید هنرمندان، شعرا و مداحان و اهل قلم وارد میدان شده و آثار فاخر از خود به یادگار بگذارند.

وی، شناساندن این مکتب را منوط به فعال‌تر شدن در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برشمرد و با بیان اینکه امروز تولید فرآورده‌های دیجیتالی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد، یادآور شد: فضای مجازی خط مقدم تقابل با توطئه‌های دشمنان است و اگر در این زمینه تعلل کنیم، نمی‌توان مقابل توطئه‌ها ایستاد.

 ترویج مکتب بدون گفتمان حاصل نمی‌شود/گفتمان شهید سلیمانی، مقاومت و انقلابی‌گری است 

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه ترویج مکتب بدون گفتمان حاصل نمی‌شود، گفت: گفتمان شهید سلیمانی، مقاومت و انقلابی‌گری است و او در سراسر زندگی خود نشان داد که به مقام، پست و دنیا فکر نمی‌کند؛ به واقع او مرد میدان جنگ و مخلص بود که در راه خدا عشق بازی می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، رسالت حوزویان و دانشگاهیان در ترویج و گسترش مکتب شهید سلیمانی را بسیار خطیر دانست و تصریح کرد: باید توجه داشت که انتقال این مکتب ناب اسلامی و انقلابی به نسل‌های جدید و جوان و آینده بدون داشتن استراتژی مناسب و هدفمند در فضای مجازی ممکن نیست و در این زمینه باید فعال‌تر عمل کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به ویژگی‌های شهید سلیمانی از وی به عنوان قهرمان ملی ایرانیان یاد کرد و ادامه داد: امنیت امروز مرزهای ایران اسلامی مدیون دلاوری‌ها و رشادت‌های سربازان اسلام همچون شهید سلیمانی است و باید قدردان این شهید والامقام باشیم.

وی از روز ۱۳ دی به عنوان یکی از یوم‌الله‌های دوران انقلاب اسلامی یاد کرد و با اشاره به توطئه‌های مختلف استکبار جهانی علیه نظام اسلامی، اذعان داشت: طی این سال‌ها، دشمنان به سرکردگی آمریکای جنایتکار با انواع دسیسه‌ها و ترفندها سعی در به زانو در آوردن نظام داشته‌اند که هر بار دست الهی مانع شده و جمهوری اسلامی با صلابت و اقتدار همچنان به راه خود ادامه می‌دهد.

آل‌هاشم ادامه داد: همه جهانیان در روز شهادت سردار سلیمانی فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی، مذهبی و اجتماعی داغدار شده و متحد و یکپارچه از جنایت‌های استکبار و آمریکا اعلام انزجار کردند و این گردهمایی امت اسلام  در ایران و عراق و سایر کشورها نشان داد که آزادیخواهان جهان حول محور حق در مبارزه با باطل متحد هستند.

امام جمعه تبریز گفت: خون شهید سلیمانی شورآفرینانه در اقصی نقاط جهان شعورآفرین شد و این بزرگترین حاصل این خون پاک است.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا