علمی و فناوری

هواوی آیفون را شکست داد

هواوی آیفون را شکست داد

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، فروش آیفون ۱۵ در چین در ۱۷ روز نخست عرضه به بازار، ۴.۵ درصد کمتر از آیفون ۱۴ بوده است.

بیشتر بخوانید:

  • اختراع یک سیستم پهپادی متفاوت در ژاپن

  • انسان‌هایی که در سیاره سرخ دیده شدند/ عکس

  • خودروی چینی ۳۴ میلیارد تومانی/ از این لوکس‌تر نمی‌شود/ عکس

ادیسون لی – تحلیلگر بانک جفریز – برآورد کرد که فروش آیفون ۱۵، حتی از کاهش دو رقمی نسل قبلی آیفون، شدیدتر بوده و هواوی، با عرضه مدل «میت ۶۰ پرو»، فروش بیشتری از اپل داشته است.

این گزارش‌ها نشان می‌دهد فروش اپل درست زمانی که با ضعیف‌ترین تقاضای بازار در یک دهه گذشته روبروست و مصرف‌کنندگان، از داغی بیش از حد مدل‌های جدید گوشی این شرکت شاکی هستند، آسیب دیده است. اگر برآوردهای اولیه درست باشد، به منزله یکی از بدترین آغازهایی خواهد بود که یک مدل جدید آیفون از سال ۲۰۱۸ تاکنون، در چین داشته است.

شرکت کانترپوینت، افت فروش آیفون در چین را به اقتصاد نسبت داده که هنوز نتوانسته است از پیامدهای ناشی از پاندمی کووید ۱۹، به طور کامل بهبود پیدا کند و تاکید کرده است که فروش ۹ روز نخست آیفون ۱۵ در آمریکا، احتمال رشد دو رقمی نسبت به سال ۲۰۲۲ داشته است.

اما آغاز فروش آیفون ۱۵ در چین، چند هفته پس از عرضه گوشی «میت ۶۰ پرو» هواوی صورت گرفت و همچنین با ممنوعیت اجباری استفاده کارمندان از آیفون در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی چین همزمان شد.

تحلیلگران درباره پیامدهای بلندمدت اختلاف نظر دارند. بسیاری از تحلیلگران استدلال کرده‌اند که رشد دوباره نفوذ هواوی، از نفوذ اپل در بازار گوشی‌های رده بالا خواهد کاست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق برآوردهای کانترپوینت، هواوی ممکن است امسال، پنج تا شش میلیون دستگاه «میت ۶۰ پرو» بفروشد و این رقم ممکن است در سال ۲۰۲۴، دو برابر شود. هواوی اکنون، جایگاه برتر این بازار را از اپل گرفته است.

۵۸۵۸

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا