فرهنگ و هنر

وزیر ارشاد وعده ساخت «بازمانده‌ها» را دوباره تکرار کرد

وزیر ارشاد وعده ساخت «بازمانده‌ها» را دوباره تکرار کرد

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برگزیده های ایران، آبان‌ماه سال گذشته خبری در فضای رسانه منتشر شد مبنی بر برنامه‌ریزی‌های جدّی برای ساخت ۶ فیلم با موضوع غزه و فلسطین؛ در این اخبار آمد که  در این فرآیند برخی از تولیدات به مرحله عقد قرارداد هم رسیده، اما تاکنون جزئیاتی از این پروژه‌ها مشخص نشده و «بازمانده» سیف‌الله داد همچنان تنها اثر برجسته در ویترین سینمای ایران با موضوع فلسطین است.

این خبرها همزمان با پاییز ۱۴۰۲ و فجایعی که در غزه رخ داد سرزبان‌ها افتاد؛ مسئولان فرهنگی خصوصاً وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این فیلم‌های جدید خبر داد. او با حضور در برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» این خبر را برای اولین بار اعلام کرد که «همکارانم در بنیاد سینمایی فارابی برای ساخت  «بازمانده ۲» با تهیه‌کننده (منوچهر محمدی) وارد مذاکره شدند و این فیلم در مسیر ساخت قرار می‌گیرد.»

در گزارش روز گذشته (۲۸ فروردین‌ماه) خبرنگار برگزیده های ایران به این موضوع پرداخته شد که هنوز از این وعده‌ها خبری نیست و نه جزئیاتی از ساخت بازمانده۲؛ امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حیاط دولت این وعده‌ها را دوباره اما به گونه‌ای دیگر تکرار کرد.

«وعده صادق» محقق شد؛ اما وعده ساخت «بازمانده‌ها» خیر!

او گفت: ۶ فیلمی که سال گذشته درباره آن صحبت شد درباره حماسه‌های مقاومت و جنایت‌های اسرائیل، طوفان‌‌الاقصی و اتفاقات دیگر ساخته شوند مراحل پیش‌تولید خود را در سال گذشته سپری کردند که امسال تولید خودشان را داشته باشند به جشنواره فیلم فجر امسال برسند. 

محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد به این نکته اشاره کرد: برای جشنواره فیلم فجر چهل و سوم، چند فیلم خوب از غزه طوفان الاقصی و حماسه‌های اخیر علیه رژیم صهیونیستی در پرده نقره ای به نمایش درخواهد آمد.

باید دید این وعده‌ها محقق خواهد شد و پرده نقره‌ای بعد از سال‌ها شهرتِ «بازمانده» سیف‌الله داد و چند کار تلویزیونی دیگر رنگِ اثر جدیدی در این حوزه را به خودش خواهد دید یا خیر؟ آثاری که امروز ضرورت ساخت‌شان با توجه به تحریف‌ حقایق از سمتِ اسرائیل در بازی‌های رسانه‌ای و کمپانی‌های ساخت فیلم از هر روزی بیشتر احساس می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا