اجتماعی

آغاز فعالیت تیم‌های نظارتی پس از اختصاص بودجه به مناطق شهرداری

به گزارش خبرنگار شهری برگزیده های ایران، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در بیستمین جلسه طرح رصد که در منطقه ١۵ شهرداری تهران برگزار شد، گفت: در طی بیست جلسه گذشته که در ۲۰ منطقه شهرداری تهران برگزار شد بالغ بر ٣٠٠ نفر از شورایاری ها، نخبگان و معتمدین محلات شرکت داشتند.

وی ادامه داد: در این جلسات پیشنهادات و انتقادات متعددی جهت بهبود شرایط مناطق ارائه شد. بر اساس ضرورت های موجود در تلاش هستیم تا قبل از ارائه لایحه بودجه ١۴٠١ توسط شهرداری به شورای اسلامی شهر تهران، بازدیدهایی را از ٢٢ منطقه شهری داشته باشیم و از نزدیک با مشکلات و نیازهای مردم مناطق آشنا شویم تا در زمان ارائه لایحه بودجه سال آینده با نگاهی متفاوت و با توجه به نیازهای مردم بودجه شهرداری های مناطق برنامه ریزی و نهایی شوند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: با توجه به تدابیر اندیشیده شده و پیگیری های صورت گرفته از سوی کمیته نظارت و بودجه بازدید از مناطق تا پایان هفته آینده اتمام خواهد یافت. 

اخوندی با اشاره به اینکه روند انجام بازدید ها در این نقطه متوقف نخواهد ماند، افزود: ما تلاش کردیم در عمر کوتاهی که از شورای ششم می‌گذرد از ٢٢ منطقه شهرداری بازدید به عمل آوریم. این مسیر همچنان ادامه خواهد داشت و پس از اختصاص بودجه برای انجام پروژه های محله ای، تیم های نظارتی فعالیت خود را آغاز کرده و کارشناسان ما منطقه به منطقه با حضور در محل اجرای طرح ها بر حسن انجام پروژه ها رسیدگی و نظارت خواهند کرد. سعی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بر این است که هر ۶ ماه یکبار گزارش فعالیت ها را در صحن شورا ارائه داده و از شهرداران مناطق در مورد پروژه ها توضیح بخواهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتخاب صباغ از سوی دکتر زاکانی به عنوان شهردار منطقه ۱۵ بیان داشت: با توجه به اینکه جناب آقای صباغ خودشان از ساکنین همین منطقه بوده اند و با مشکلات این منطقه آشنا هستند، یقینا در آینده نزدیک شاهد تحولات مناسبی در این بخش خواهیم بود و ما هم در این راستا در حد توان خودمان از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

وی گفت: باید بودجه مناطق با نگاه عدالت محور توزیع شود. باید در تخصیص بودجه به مناطق کم برخوردار نگاه ویژه ای شود تا بتوانیم از ظرفیت های بالقوه و بسیار خوبی که این مناطق دارند، مردم و اهالی منطقه بهره مند شوند. 

در بیستمین جلسه طرح رصد که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در منطقه ١۵ برگزار بر ضرورت تکمیل اتوبان شوشتری و دسترسی های آن در محلات والفجر، اسلام آباد و افسریه، ضرورت تکمیل دسترسی های محلی اتوبان نجفی رستگار به محله های مشیریه و رضویه ضعف جدی در شبکه حمل و نقل عمومی در محله خاورشهر، زمین های بی دفاع شهری و اوراقچی ها و ضایعاتی های گسترده در محلات شوش، مطهری، مظاهری، رضویه، مشیریه و خاورشهر مورد بحث قرار گرفت.

همچنین ضرورت انتقال گرم خانه محله رضویه به نقطه خارج از بافت شهری و ساماندهی تپه ای بنام کوسنگی که مرکز تجمع صدها معتاد و بزهکار اجتماعی شده است، فقدان کلانتری در محله اتابک، هاشم آباد و رضویه و ضرورت وجود آن، تپه های مرتفع و ظرفیت تفرجگاهی بی نظیر در محله مسگرآباد که می تواند قطب تفریحی و گردشگری مهمی در جنوبشرقی تهران شود و کمبود پارکینگ، وضعیت نابسامان دروازه ورودی تهران در اتوبان امام رضا (ع) و ضرورت بازسازی لاین کندرو و بهسازی جداره های اتوبان امام رضا (ع) از مهمترین مطالبی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد.

انتهای پیام/


سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا