البرز

انتخاب کرج به عنوان شهر دوستدار کتاب؛ گامی بلند در معرفی کرج به عنوان پایتخت کتاب کشور

انتخاب کرج به عنوان شهر دوستدار کتاب؛ گامی بلند در معرفی کرج به عنوان پایتخت کتاب کشور

به گزارش برگزیده از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در جلسه کتابخانه‌های استان که روز یکشنبه ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، بر ضرورت آشتی مردم و بویژه جوانان با کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: گسترش فضای مجازی، عادات و کیفیت مطالعه را در مردم تغییر و کاهش داده است.

وی ادامه داد: براساس آمارها، سرانه مطالعه برای هر ایرانی به طور متوسط در سال ۲۶ دقیقه است که باید برای افزایش این زمان، فرهنگسازی و برنامه‌ریزی دقیقی را داشته باشیم.

عبداللهی گفت: افرادی که با کتاب و کتابخوانی عجین هستند، جایگاه اجتماعی و فرهنگی بهتری را در جامعه دارند و با ذهنی آگاه از آسیب‌های اجتماعی و تهاجم های فرهنگی، فاصله بیشتری می گیرند.

وی افزود: بر این اساس با راه‌اندازی شورای سیاستگذاری کرج به عنوان پایتخت کتاب با شعار «می دانیم، می خوانیم» وارد عمل شدیم.

استاندار البرز گفت: اکنون مردم فرهیخته و فرهنگ دوست کرج به عنوان شهر دوستدار لوحی تقدیری با امضای مشترک وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کردند.

وی افزود: همچنین دست اندرکاران این امر که رمضانی فرماندار شهرستان کرج، اردشیر آل عوض مشاور محترم امور فرهنگی استاندار، کیانی شهردار کرج، محمدی رئیس شورای اسلامی شهر، انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معدنی پور مدیرکل امور کتابخانه‌های البرز به پاس تلاش‌های صورت گرفته، از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیر دریافت کردند.

انتخاب کرج  به عنوان شهر دوستدار کتاب؛ گامی بلند در معرفی کرج به عنوان پایتخت کتاب کشور

اردشیر آل عوض مشاور فرهنگی استاندار البرز نیز در ادامه گفت: بر این باور هستیم که در حوزه کتاب و کتابخوانی یک نقیصه تربیتی بویژه در بخش کودکان و نوجوانان وجود دارد که باید اصلاح شود تا بتوانیم سرانه مطالعه را افزایش دهیم.

وی افزود: کتابخوانی یک مهارت است که باید به کودکان و نوجوانان از سنین پایه آموخت تا این فرهنگ در جامعه بدرستی نهادینه شود.

آل عوض گفت: از آذر ماه سال ۱۴۰۱ که موضوع کرج بنوان پایتخت کتاب مطرح شد، حمایت‌های بی دریغ استاندار البرز، انگیزه بخش بود و دستگاه‌های مختلف را پای کار آورد.

وی افزود: اکنون تا رسیدن به پایتخت کتاب یک گام فاصله داریم که با راه اندازی شورای سیاستگذاری، درصدد نیل به هدف هستیم.

مشاور فرهنگی استاندار البرز گفت: اکنون که کرج به عنوان شهر دوستدار کتاب منتخب شده و دست‌اندرکاران آن و مردم نجیب استان موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس از سوی وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند، گامی بلند به سوی پایتختی کتاب برداشتیم.

۴۶

برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا