سمنان

روز نخست امتحانات در واحد سمنان چگونه برگزار شد؟

روز نخست امتحانات در واحد سمنان چگونه برگزار شد؟

به گزارش خبرگزاری برگزیده های ایران استان سمنان، با حضور دکتر مهدی منصوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان، تعداد ۶۲۰ نفر از دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی این واحد دانشگاهی نخستین روز امتحانات پایان نیمسال جاری را به صورت حضوری برگزار کردند.

منصوری با اشاره به مصوبات استانداری سمنان مبنی بر تعطیلی و دور کاری ادارات، واحد دانشگاهی و مراکز آموزشی سطح استان به خبرنگار ما گفت: با توجه به اهمیت برگزاری ایمن امتحانات به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر و رفع نقص احتمالی در روند برگزاری امتحانات تمامی قسمت های اداری، مالی و آموزشی دانشگاه در نخستین روز امتحانات فعال شدند.

این مقام مسئول گفت: فعالیت سالن امتحانات واحد سمنان به دلیل شیوع ویروس کرونا و برگزاری غیر حضوری امتحانات در سنوات گذشته با تغییر کاربری متوقف شده بود و با توجه به کاهش و کنترل این بیماری، فعالیت مجدد این سالن در دستور کارقرار گرفت.

وی افزود: با تجهیز امکانات این سالن علاوه بر اجرای مطلوب امتحانات دانشگاه، شرایط مناسب برای برگزاری آزمون‌های آموزشی و استخدامی سایر سازمان‌ها، ادارات، شرکتها و دوایر دولتی و غیر دولتی فراهم شده است.

منصوری تاکیدکرد: با متمرکز شدن برگزاری امتحانات در یک سالن مدیریت مصرف انرژی، زمان و منابع انسانی بهبود یافته است.

دکتر نادر رهبر، معاون آموزشی و مهارتی واحد سمنان نیز با مثبت ارزیابی کردن بهره برداری مجدد سالن امتحانات، تصریح کرد: ظرفیت بالای سالن، امکان چیدمان بهتر صندلی، امنیت و سلامت برگزاری امتحانات، نظم و انضباط بیشتر در زمان برگزاری آزمون‌ها، تهویه مطبوع، گردش بهتر هوا و رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی را فراهم کرده است.

بر اساس این گزارش تعدادی از دانشجویان رشته های تحصیلی مختلف که برای نخستین بار حضور در این سالن را به منظور برگزاری آزمون تجربه کردند در گفتگو با خبرنگار ما، از انتقال محل برگزاری امتحانات از راهروها وکلاس‌های دانشکده‌های این دانشگاه به سالن امتحانات با اعلام رضایت از این اقدام ابراز امیدواری کردند، که باکیفیت بخشی به برگزاری امتحانات علاوه بر اجرای دقیق شیوه نامه های دانشگاه و رضایتمندی از خدمات آموزشی و دانشجوئی، عدالت آموزشی برای دانشجویان جویای علم و دانش نیز ارتقا یابد.

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا