سلامت

شناسایی ۴۴۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور/ مرگ ۸ تن درشبانه‌روز گذشته

شناسایی ۴۴۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور/ مرگ ۸ تن درشبانه‌روز گذشته

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که از دیروز تا امروز ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعیتشخیصی، ۴۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۳۰ نفر از آنها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیمارانکووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۵۷۲ هزار و ۷۵۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، هشت نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اینبیماری، به ۱۴۴ هزار و ۹۴۱ رسید. همچنین تا کنون هفت میلیون ۳۴۰ هزار و ۱۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌هاترخیص شده‌اند.

در حال حاضر ۳۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۵میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۳۸ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۸۳۲ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر، دُزسوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۱۱ دُز رسید.

در حال حاضر یک شهرستان وضعیت قرمز، ۱۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۸ شهر در وضعیت زرد و ۳۱۶ شهر کشور نیز در وضعیتآبی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

هشدار؛ غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به این بیماری‌ها را افزایش می‌دهد

خواص شگفت‌انگیز و درمانی «کدو سبز» برای سلامتی

۲۷۱ ۲۳۳

مجله خبری برگزیده های ایران

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا