اجتماعی

نیروهای داوطلب و خدمات شهری در شیفت‌های ۶ ساعت در کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند

نیروهای داوطلب و خدمات شهری در شیفت‌های ۶ ساعت در کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اعزامی برگزیده های ایران از کربلا، مهدی آهن‌جگر؛ مسئول نیروهای جهادی شهرداری تهران در مدیریت رفت و روب کربلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه جهادی ما در همکاری با شهرداری تهران از سال ۹۷ نظافت مسیر نجف تا کربلا را شروع کرده است، در مدت کرونا دو سالی در خدمت به زوارالحسین(ع ) وقفه افتاد، اما از سال ۱۴۰۱ مجدداً توفیق خدمت پیدا کردیم.

وی افزود: پارسال ۷۰۰ نفر را آورده بودیم که مدیریت این تعداد بالا با مشکل مواجه شد. امسال حدود ۳۰۰ نیرو داوطلب آمده‌اند و ۱۰۰ نفر هم از نیروهای خدماتی شهرداری در اینجا هستند. نیروهای داوطلب از دکتر، مهندس، نظامی، کارمند و … همگی برای خدمت آمده‌اند.

آهن‌جگر افزود: نیروهای داوطلب و خدمات شهری در شیفت‌های ۶ ساعته ۳ محدوده را نظافت می‌کنند و امیدواریم هر ساله این خدمت‌رسانی را داشته باشیم. نیروها در ساعات استراحت نیز در موکب‌ها مشغول هستند و کمک می‌کنند.

وی بیان کرد: تجهیزات ما از سازمان پسماند شهرداری است و هماهنگ با سازمان پسماند کار می‌کنیم.

گفت‌وگو با پاکبانان در کربلا: کاری که ما می‌کنیم خدمت کوچکی به زوار الحسین(ع) است

به گزارش برگزیده های ایران، بصیری؛ مشاور شهردار منطقه ۶ تهران در رابطه با رفت و روب شهر کربلا اظهار کرد: شهرداری منطقه ۶ به عنوان قرارگاه شهر کربلا از اول ماه صفر مشغول خدمات در کربلا است. ما ۳۵۰ نفر نیرو در قالب ۲۵۰ نیرو جهادی و ۱۰۰ نیرو خدماتی از شهرداری تهران داریم.

وی ادامه داد: شهرداری منطقه ۶ در ۳ نقطه قبله امام حسین(ع)، شارع جمهوری و صحن عقیله ارائه خدمات می‌دهد.

مشاور شهردار منطقه ۶ گفت: نیروهای ما در ۳ نقطه شهر کربلا اسکان دارند و ما مسائل درمانی و رفاهی را در این مراکز در نظر گرفته‌ایم و شهر سالم شهرداری در این خصوص به ما کمک می‌کند.

بصیری گفت: این مجموعه خدمات برای شهر کربلا در نظر گرفته شده است و  در حوزه فرهنگی نیز موکب امام رضا(ع) را داریم که این موکب ظرفیت پذیرش ۵ هزار نفر را دارد و روزانه نیز ۵ هزار غذا به کمک ظرفیت مردمی در اینجا ارائه می‌شود.

/

سرور مجازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا